Hashimoto i problemy z tarczycą a ataki paniki i fobie

Witam. Czy hasimoto i problemy z tarczyca powoduje takie objawy jak lek,niepokój,atak paniki co doprowadza do fobi - strachu przed przebywaniem między ludźmi ze nas to dopadnie.Co robić żeby normalnie funkcjonować gdy hormony są mimo tego w normie i lekarze nie chca wprowadzić leczenia?

Proponuję Pani podjąć psychoterapię poznawczo-behawioralną mającą na celu wyleczenie napadów lęku i paniki. Jak najbardziej problemy z tarczycą mają wpływ na nastrój, jednakże jeżeli lekarze nie widzą większych wskazań do podjęcia farmakoterapii - najwyraźniej nie jest to problem endokrynologiczny, a właśnie psychologiczny. Z Pani opisu również można by wnioskować, iż lęk, którego Pani doświadcza jest wynikiem bardziej wyuczonych reakcji psychologicznych, aniżeli działania hormonów ("problemy z tarczyca powoduje takie objawy jak lek,niepokój,atak paniki co doprowadza do fobii"). Psychoterapia poznawczo-behawioralna najlepiej radzi sobie z problemami lękowymi i na tle nerwowym, dlatego też najbardziej ją Pani polecam. Pozdrawiam.