Hashimoto i złe samopoczucie a karmienie piersią po porodzie

Witam, od ponad 5 lat mam stwierdzoną chorobę hashimoto. Tydzień temu urodziłam dziecko. Przez całą ciążę zgodnie z zaleceniem lekarza brałam taką dawkę euthyroxu jak przed ciążą ponieważ hormony utrzymywały się w normie. Lekarz który był przy porodzie powiedział, żebym po porodzie już leku nie przyjmowała (nie był to endokrynolog). Jednak sama widzę, że źle się czuję a wizytę mam dość odległą terminowo u lekarza. Czy mogę wziąć standardową dawkę i karmić piersią?

Dzień dobry,

Powinna być Pani wcześniej zbadana przez lekarza. Warto również oznaczyć TSH i FT4, ew. dodatkowo FT3. Wówczas można precyzyjnie dobrać dawkę leku. Jeśli odczuwa Pani objawy niedoczynności tarczycy i nie ma Pani możlwości kontaktu z endokrynologiem, to proszę spróbować zastosować dawkę, którą stosowała Pani w czasie ciąży, pomniejszoną o ok. 30%.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz