Hashimoto, PCOS i insulinooporność

Mam 23 lata, jestem wysportowana, ale mam problem z wagą. Trzymam dietę, ale waga nie leci Mam celiakie, od 20 lat nie jem glutenu. Do tego hashimoto i niedoczynność - biorę codziennie letrox 50. Do tego pco i insulinoopornosc-oprócz diety o niskim ig nie biorę na to żadnych leków. Mój lekarz ciągle leczy mnie dietą. Ale to nic nie daję.W badaniach glukoza na czczo 81 mg/dl a po 2h i 75 gr glukozy spadła na 68mg/dl Plus wysoka prolaktyna 29ng/ml Powinnam zacząć brać jakieś leki? Np siofor?

Pani problem jest bardzo złożony. Dieta jest bardzo ważna w chorobach autoimmunologicznych, należy spożywać dużo kwasów omega-3, przeciwutleniaczy z ciemnych owoców, zadbać o odpowiednią ilość wit. D, jodu, selenu, cynku, miedzi, wit. A, E, B2, B3. Cukier ma Pani w normie, nie można go jeszcze obniżyć.
Przy tylu schorzeniach na pewno czuje się Pani nie najlepiej, ale nie wiem czy leki tu pomogą. Bardzo dobrze, że Pani lekarz dba o dietę, naprawdę nieczęsto się to zdarza, proszę to docenić.
Może mi Pani napisze dokłądniej o objawach złego samopoczucia, co Pani je , jakie są inne wyniki. Oto email: info@swiatdietetyki.pl

Witam,

przy problemach z tarczycą i cukrem niezbędna jest odpowiednia dieta.
Proszę sięgnąć do moich artykułów:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16096,dieta-przy-zespole-policystycznych-jajnikow-pcos-polycystic-ovary-syndrome
https://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.

Z Pani wypowiedzi wynika, że choruje Pani na kilka różnych chorób, których dolegliwości mogą objawiać się na wiele sposobów. Jednym z nich może być również problem ze zwiększoną masą ciała. Bardzo dobrze, że lekarz zaproponował leczenie dietą. Zarówno w przypadku Hashimoto, PCOS, insulinooporności jak i celiakii dobór odpowiednich produktów będzie miał znaczący wpływ nie tylko na poprawę Pani samopoczucia, ale również na poprawę wyników badań. W przypadku tak złożonej choroby, polecam skontaktować się z dietetykiem, który dopasuje odpowiednią dietę i podpowie co można zmienić, aby spadek masy ciała był dla Pani zadowalający.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351