Hcg a beta hcg?

Witam.
Jaka jest różnica pomiędzy testem HCG z bHCG? I czy jakaś jest?
Drugie pytanie czy jeżeli wykonam badanie bHCG w 13 dniu po stosunku i wynik będzie wg normy niski, czy mam gwarancje, że nie jestem w ciąży?

Bardzo proszę o pilna odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Beta HCG jest podjednostką HCG, a więc jego częścią składową. Często mówiąc potocznie wynik HCG mamy na myśli wartość stężenia bHCG we krwi. Podwyższone stężenie jednego i drugiego wskazuje na ciążę. Pomiary dynamiki wzrostu hormonu bHCG we wczesnej ciąży służą również określaniu na ile prawidłowo ciąża się rozwija. W 13 dni po zapłodnieniu wynik bHCG z krwi powinien być już rozstrzygający.

Pozdrawiam serdecznie!