HCV a prawidłowe wyniki morfologii - czy wykluczają zakażenie?

Witam. Proszę o odpowiedź. Czy dobre wyniki morfologii krwi obwodowej, sód, potas, białko całkowite, glukoza, ALAT, AST, żelazo, CRP, bilirubina calkowita, TSH, FT3, FT4 aktywność CK-MB, toksoplazmoza do tego wskażnik protrombinowy, INR, APTT, Fibrynogen wykluczają zarażenie się wirusem HCV? Tzn. może nie wyklucza, ale gdyby np. takie zakażenie miało miejsce, to czy te wyniki byłyby jakieś zaburzone, dawałyby przesłanki, że coś dzieje się niedobrego w organiźmie? Czy jeżeli miałam robione te wszystkie badania i wszystko jest w porzadku, to nie mam się czego obawiać? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety prawidłowe wyniki tych badań nie wykluczaja zakażenia. Prawidłowe wyniki niektórych z nich - szczególnie ALT, AST, CRP, fibrynogen - sugerują jedynie, że nie jest to raczej faza ostra zakażenia.

Badaniem wykonywanym rutynowo w celu określenia obecności zakażenia u danej osoby jest oznaczenie miana przeciwciał anty-HCV. Dużo dokładniejszym badaniem jest jednak wykrycie materiału genetycznego wirusa. Nie jest ono niestety wykonywane rutynowo.

Pozdrawiam