Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

HCV a prawidłowe wyniki morfologii - czy wykluczają zakażenie?

Witam. Proszę o odpowiedź. Czy dobre wyniki morfologii krwi obwodowej, sód, potas, białko całkowite, glukoza, ALAT, AST, żelazo, CRP, bilirubina calkowita, TSH, FT3, FT4 aktywność CK-MB, toksoplazmoza do tego wskażnik protrombinowy, INR, APTT, Fibrynogen wykluczają zarażenie się wirusem HCV? Tzn. może nie wyklucza, ale gdyby np. takie zakażenie miało miejsce, to czy te wyniki byłyby jakieś zaburzone, dawałyby przesłanki, że coś dzieje się niedobrego w organiźmie? Czy jeżeli miałam robione te wszystkie badania i wszystko jest w porzadku, to nie mam się czego obawiać? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam,

Niestety prawidłowe wyniki tych badań nie wykluczaja zakażenia. Prawidłowe wyniki niektórych z nich - szczególnie ALT, AST, CRP, fibrynogen - sugerują jedynie, że nie jest to raczej faza ostra zakażenia.

Badaniem wykonywanym rutynowo w celu określenia obecności zakażenia u danej osoby jest oznaczenie miana przeciwciał anty-HCV. Dużo dokładniejszym badaniem jest jednak wykrycie materiału genetycznego wirusa. Nie jest ono niestety wykonywane rutynowo.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy