HCV a spożywanie alkoholu i zażywanie metaamfetaminy

Dzień dobry.Mój mąż od ok 15 lat ma HCV .Jego wyniki ALT są bardzo złe.Niestety mąż niestromi od alkoholu a do tego właśnie się dowiedziałam że od ponad roku zażywa metaamfetaminę!!Czy możliwe jest aby doszło do marskości?to co robi bowiem jest straszną trucizną.Jeszcze nie był leczony interferonem.Czeka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani mąż zdecydowanie nie powinien ani pić alkoholu ani zażywać metamfetaminy. Obie te substancje negatywnie wpływają bowiem na stan wątroby!