Helicobacter pylori a leczenie refluksu

Witam! Piszę ponownie do Pani. Chciałam dodać, że uczucie ciała obcego może określiłam bardzo jednoznacznie - chodziło mi o to, że najczęściej po jedzeniu mam wrażenie, że zostaje mi coś w przełyku (ale nie zawsze), ale np. jak piję samą wodę to czasami ona mi się zatrzymuje na końcu przełyku i czuję, że trzeba czasu żeby zeszła do końca. Nie uważam się za osobę słabą psychicznie i znerwicowana (chociaż mogę się mylić i może coś podświadomie mnie męczy). Jakiego czasu trzeba, żeby wyleczyć żołądek do końca po tej bakterii i wyleczyć refluks?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jak napisałam już wcześniej zastosowane leczenie wyleczyło Panią prawdopodobnie z infekcji bakterią.
Aby stwierdzić refluks konieczne jest wykonanie panendoskopii. Leczenie refluksu jest znacznie trudniejsze, nieraz wymaga modyfikacji stylu życia, wprowadzenia diety oraz farmakoterapii stosowanej przez długi okres czasu.

Pozdrawiam