Helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzień dobry, w wyniku wykonanej gastroskopii , poprzez test ureazowy wykryto u mnie helicobacter pylorii oraz przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczenie jakie zastosowano to klabax+ duomox+IPP . Przesłanką do gastroskopii był uciążliwy ból po zjedzeniu czegokolwiek. Niestety nie ustąpił on po leczeniu i tutaj moje pytanie. Czy możliwe jest że ta bakteria przetrwała to leczenie i nadal sieje spustoszenie w żołądku?Z góry dziękuje za odpowiedź.

Raczej wątpię, że przyczyną tak nasilonych dolegliwości jest sama bakteria nawet jeśli przetrwała i przewlekły stan zapalny błony śluzowej żołądka. Raczej trzeba szukać innych przyczyn dolegliwości skoro standardowe leczenie nie przyniosło efektu (można jeszcze wykonać oczywiście kontrolną gastroskopię). Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem (może konieczne okaże się jeszcze wykonanie USG jamy brzusznej, kolonoskopii). O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.