Helicobacter pyroli i ból wątroby po stosowanie antybiotyku

Witam. 3 dni temu po gastroskopii stwierdzono u mnie bakterię helicobacter pylori, która była powodem moich problemów z żołądkiem. Lekarz przepisał mi Duamox 1g x2 dziennie, Metronidazol 500 mg x2 dziennie oraz Heliades. Po 4 pastylkach Duamoxu wątroba zaczyna bolec zwłaszcza przy dotykaniu i ruszaniu się. Nie jest to silny ból aczkolwiek niepokojący. Pojawiło się pytanie: czy powinienem zakupić jakiś lek osłonowy na wątrobę? Jeśli tak to jaki? A może poprosić lekarza o zmianę antybiotyku?

Szanowny Panie. Nie istnieją ( wbrew powszechnemu) przekonaniu "leki osłonowe". Właściwie schemat zastosowany u Pana przez lekarza, jest jednym z najłagodniejszych- to znaczy wywołujacych najmniej skutków ubocznych- sposobem leczenia zakażenia Helicobacter. Jesli ma Pan objawy uboczne powinien Pan umówić się ponownie do lekarza.