Helicobacter pyroli i mdłości po jedzeniu

Pół roku temu zdiagnozowano u mnie helicobakter pylori. Po wzięciu antybiotyków, wiem że bakterii już nie mam, natomiast nadal mam mdłości po jedzeniu. Gastroskopia oprócz bakterii wtedy wykazała także dość znaczny limfoplazmatyczny naciek zapalny z tworzeniem grudek chłonnych. Czy to może być przyczyną mdłości i jak poważny jest ten naciek zapalny? Jak go leczyć? Byłam już u 2 gastrologów i nie potrafili mi pomóc.

Witam serdecznie. Trochę zbyt mało danych aby konkretnie diagnozować, niemniej jednak wynik jest niepokojący. Spośród najczęstszych przyczyn powstania limfoplazmatycznych nacieków wyróżnia się czynnik infekcyjny i genetyczny. W 90% przypadków stwierdza się przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka wywołane zakażeniem H. pylori. Bakteria, o której mowa nie tylko odpowiada za przewlekłe zapalenie żołądka z tworzeniem grudek chłonnych i naciekiem zapalnym, ale również bierze udział we wszystkich etapach rozwoju chłoniaka typu MALT. Chłoniaki wywodzące się z limfocytów T są często następstwem celiakii. W taj sytuacji wskazana jest ponowna wizyta u lekarza. Proponuję chirurga.