Helicobacter pyroli i przepuklina rozworu przełykowego

Dzień dobry! moje pytanie do Państwa jest takie-jestem zarażona bakterią helikobakter pyroli,mam przepuklinę roztworu przełykowego wślizgowa, czy to jest stan przed rakowy?Moja babcia zmarła na raka żołądka, a moja mama na raka woreczka żółciowego,czy mi grozi nowotwór? Tym bardziej że mam podwyższoną bilirubinę i żelazo, jak to leczyć i do jakiego lekarza mam się udać? Już biorę antybiotyki przepisał mi lekarz rodzinny ale nie wiem czy mam się udać dalej,Dziękuję.

Przepklina rozworu przełykowego nie jest stanem przed rakowym. Natomiast jeśli ma Pani zakażenie Helocobcter pylori a do tego dolegliwości powinna Pani przejść leczenie antybiorykami, które usunie zakażenie. Jeśli to nie ustąpi, powinna Pani zwrócić się do lekarza gastroenterologa.