Helicobacter pyroli i zapalenie błony śluzowej żołądka po stosowaniu antybiotyku na grzybicę

Witam 2 tygodnie bralam antybiotyk na grzybice - dzien po skonczeniu mialam zrobiona gastroskopie , wykazalo helicobacter i zapalenie blony sluzowej zoladka i dwunastnicy - czy to mozliwe ze to na skutek brania antybiotyku ? Mam rowniez refluks , bol i pecherzyki w gardle.Dostalam 2 antybiotyki (Duomox + Oroflocina ) Dexilant /Niewiem czy zaczac kuracje antybiotykiem czy tylko Dexilant ..boje sie skutkow ubocznych antybiotykow tym bardziej ze staram sie o dziecko

Aleksander Ropielewski

Leczenie grzybicy raczej nie ma związku z infekcją H. pylorii. Aby skutecznie wyleczyć zakażenie konieczne jest stosowanie antybiotyków. Spośród stosowanych standardowo w eradykacji antybiotyków/chemioterapeutyków szkodliwy dla płodu jest metronidazol.