Helikobacter pyroli - jak leczyć moją córkę?

Witam. U mojej 2,5-letniej córeczki w teście z krwi wyszła bakteria helikobacter pyroli (+++). Zrobiłam jej ten test, ponieważ ja i mój mąż też mieliśmy testy dodatnie. Dodatkowo u córci występują takie objawy jak gazy, żółte stolce i bardzo brzydki zapach z buzi. Ząbki są zdrowe i gardło też. Bardzo proszę o radę, co dalej powinnam z tym zrobić? Czy u dziecka leczy się to antybiotykami i czy ta bakteria może być przyczyną jej dolegliwości?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią dolegliwości, jak najbardziej mogą być spowodowane zakażeniem helicobakter pylorii. Jest to bakteria odpowiedzialna za powstawanie choroby wrzodowej żołądka, konieczna jest więc eradykacja. Wskazane byłoby w tej sytuacji leczenie wszystkich domowników.