Hemoroidy na zewnątrz odbytu u 22-latki

Witam,mam23 lata i od kilku lat jestem posiadaczka hemoroidow.Jeszcze okolo roku wstecz byly to hemoroidy wewnetrzne natomiast teraz jest okolo dwoch guzkow na zewnatrz i czesto choc nie zawsze odczowam bol przy wyproznianiu.Czy mozna sie jakos ich pozbyc? Stosuje proctohemolan ale to nic nie pomaga.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu wynika, że to 4 stopień hemoroidów, aby pozbyć się ich już na stałe, konieczna byłaby konsultacja chirurgiczna. Jest kilka metod usuwania tych zmian: gumkowanie, laser,wymrażanie. Sądzę, że po konsultacji z chirurgiem, zostałaby wybrana najlepsza metoda leczenia, czy to zabiegowa czy zachowawcza.
Pozdrawiam