Hemoroidy w 4 miesiącu ciąży

Jestem w 4 miesiącu ciąży i jeszcze nie zaczęłam przybierać na wadze, a wyszły mi małe hemoroidy i jeden żylak strasznie mnie boli. Czy można wykonać zabieg usuwania hemoroidów w czasie ciąży? Boję się że jak waga podejdzie to dyskomfort i ból będzie "przeokropny" dlatego chciałabym pozbyć się tego problemu. Jedyna maść którą mogę używać nic nie daje i chciałabym podjąć jakieś skuteczniejsze kroki. Jakie mam możliwości refundowane przez NFZ lub nie refundowane i przy tej opcji jakie są ceny?

Milena Lubowicz

O kwalifikacji do zabiegu decyduje chirurg po badaniu per rectum. Nie wiadomo czy Pani żylaki nadają się do operacji. Proszę udać się na konsultację do chirurga-proktologa.
Pozdrawiam