Herbatki dla niemowląt na wodzie bogatej w magnez

Czy można gotować herbatki dla niemowlaków na wodzie bogatej w magnez?

Dzień dobry,

Wody bogate w magnez, wapń bardzo często są źródłem sodu, co u dziecka poniżej 3 roku życia może zbyt obciążyć nerki i układ krążenia.
Dla dzieci poniżej 3 r.ż zalecane są wody nisko zmineralizowane lub zwierające < 1500 mg minerałów/ litr

W żywieniu niemowląt ze względu na niedojrzałe nerki zaleca się wodę niskozmineralizowaną czyli z niską zawartością pierwiastków.Pozdrawiam