HGB 10,7; HCT 33,9; MCV 73,7. Czy te wyniki mogą niepokoić?

Witam, chciałam zapytać o wyniki krwi, bo uważam, że nie są najlepsze. Wizytę oczywiście mam wyznaczoną, ale dopiero po powrocie, czyli za tydzien, a troszkę się niepokoję. Robilam morfologię z rozmazem: HGB 10,7; HCT 33,9; MCV 73,7.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ze skąpych, nadesłanych przez Panią danych można podejrzewać anemię (niedokrwistość) z niedoboru żelaza - obniżony poziom hemoglobiny oraz obniżona objętość krwinki czerwonej MCV. Podstawową sprawą jest ustalenie przyczyny, a do tego konieczne jest na początek zebranie wyczerpującego wywiadu przez lekarza oraz badanie. Anemię z niedoboru żelaza leczy się za pomocą preparatów żelaza.

Pozdrawiam serdecznie