Higiena jamy ustnej po usunięciu ósemki

Witam. Mam pytanie w sprawie zęba mądrości którego miałem zabieg usunięcia wczoraj. A dokładniej chodzi o górną ósemkę, która nie była całkowicie "wyrżnięta", zabieg przebiegł szybko i sprawnie a rana nie została zszyta. Moje pytanie jest bardzo prozaiczne i możliwe że mój dentysta informował mnie o tym o co teraz zapytam. A mianowicie, kiedy mogę szczotkować zęby w okolicy rany po zębie? Kiedy mogę przepłukać jamę ustną? I kiedy mogę wrócić do codziennych posiłków? Pozdrawiam, Kamil.

Witam, po ekstrakcji nie można jeść przez 2 godziny, płukać można następnego dnia po usunięciu, czyli ok. doba po.i tak samo szczotkować, początkowo delikatnie przez 2-3 dni a następnie normalnie jak do momentu usuwania.Pozdrawiam.