Higiena odbytu przed stosunkiem analnym

Podczas stosunku analnego mój mężczyzna, wstyd się przyznać, ma resztki mojego kału na penisie, a wtedy nie możemy się kochać, no bo jak? Dodam, że przed stosunkiem staram się wypróżniać, a potem dokładnie umyć. Robię sobie lewatywę. Może robię to źle? Dodam jeszcze, że na początku nie miałam z tym problemów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Coż, matka natura nie przewidziała alternatywnego zastosowania odbytu. Obecność kału w odbytnicy jest naturalna. Częste wykonywanie lewatywy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ narusza mikroflorę przewodu pokarmowego i rozleniwia jelita, co może utrudnić defekację bez lewatywy. Najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie prezerwatywy.