Higiena przed seksem analnym

Chciałbym poruszyć temat związany z higieną przed seksem analnym. Razem z dziewczyną chcemy spróbować jednak mamy obawy aby w czasie seksu nie pojawiły się resztki kału. Czytałem że istnieje możliwość zrobienia sobie lewatywy głębszej i płytkiej, jednak moja dziewczyna nie chce tak głębokiej. Czy naprawdę płytka lewatywa zrobiona np gruszką pomoże i oczyści odbytnice? I jaki płyn najlepiej zastosować? Woda z mydłem czy np napar z rumianku? Proszę o pomoc

Na naszym Portalu jest więcej informacji na temat ryzykownych i "nieoptymalnych" zachowań seksualnych, zachęcam do lektury, jeśli to Państwa interesuje.
Generalnie ludzie dość często próbują takich zachowań, ale rzadko stają się one preferowane i "ulubione".
Warto pamiętać, że w odbytnicy są patogenne kałowe szczepy bakterii, a śluzówka jest podatna na uszkodzenia, brak tam naturalnej lubrykacji, czyli nawilżania.
Czasami siłę odporności błony śluzowej porównuje się do oporności na rozdarcie wilgotnej warstwy papieru toaletowego, takie sformułowanie coś mówi...
Wywieranie presji na dziewczynę w kierunku konkretnych zachowań, np. "głęboka lewatywa" niebezpiecznie może się zbliżać do zachowań typu przemocy psychicznej.
Zachęcam do dużej rozwagi i delikatności emocjonalnej.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl