Hiperinsulinizm i hipoglikemia

Kilka miesięcy temu stwierdzono u mnie hiperinsulinizm i hipoglikemię, na podstawie badań obciążenia glukozą (w wyniku którego zasłabłam), jednak badanie zostało przeprowadzone do końca oraz objawów, jakie odczuwam, tj.: drżenie mięśni całego ciała albo tylko rąk, zasłabnięcia, bóle głowy, zawroty głowy, poty. Po licznych konsultacjach z endokrynologiem i diabetologiem zostałam skierowana na badania eeg głowy oraz usg jamy brzusznej - wyszły w porządku, wszystko w normie. Dostałam glukometr, mój cukier na czczo zazwyczaj wynosi ok 60mg/dL. Po śniadaniu zdarzają się spadki do ok 40mg/dL. W nocy też jest niski 3.30 ok 50mg/dL. Stosuje dietę, unikam cukrów prostych, jednak jedzenie 5 razy dziennie jest dla mnie kłopotliwe, ponieważ nie odczuwam głodu, dodam, że jadam małe porcje. Diabetolog powiedział mi, że jeśli nie da rady uregulować cukru dietą, będę musiała pójść do szpitala - czy to konieczne? Bardzo mnie to męczy, jestem kompletnie bez sił, nie mogę się skupić. Proszę mi doradzić, co dalej powinnam robić? Na kolejną konsultację lekarską muszę długo czekać.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności powinna Pani jednak spróbować unormować swój tryb życia i wprowadzić regularne jedzenie określonych posiłków. Rozumiem że może Pani nie odczuwać głodu, ale jednak istotne jest aby spróbować wszystko ustabilizować.
Jeżeli jednak się nie uda, a Pani samopoczucie będzie coraz gorsze, to proszę udać się do lekarza rodzinnego, lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu, oraz w tym wypadku po obejrzeniu wyników badań dodatkowych może Pani wystawić skierowanie i to zarówno do poradni endokrynologicznej w trybie pilnym - wówczas powinno się udać przyspieszyć termin wizyty u specjalisty. Lekarz rodzinny może również wystawić skierowanie do samego szpitala. Może warto rozważyć tę opcję, tym bardziej że również specjalista planował tą drogą dalej postępować w przypadku braku poprawy. Niestety jeżeli nie przynosi efektu leczenie w poradni raczej konieczna jest hospitalizacja.

Pozdrawiam