Hiperinsulizm a wskazania do wykonania badania na stężenie peptydu C

U syna stwierdzono HIPERINSULINEMIE. Wynik insuliny : 0 min - 10,5, po 60 min-171,7, po 120 min- 152,4. Nie wyonano badania na na stężenie peptydu C. Czy konieczne jest wykonanie takiego badania ?, czy taki poziom insuliny może mieć związek z gusem nowotworowym?

Oznaczenie peptydu C jest niecelowe. Peptyd C jest fragmentem insuliny wydzielanej przez trzustkę - a więc istnieje zależność pomiędzy poziomem insuliny a peptydem C .
Odnośnie drugiego pytania kluczowe znaczenie ma obecność objawów - czy pojawiały się epizody utraty przytomności - jeżeli nie prawdopodobieństwo wystąpienia guza jest znikome - konieczna jednak wizyta u lekarza diabetologa. Nie podano też jednostek i poziomów glukozy co uniemożliwia udzielenia pełnej odpowiedzi