Hipermobilność stawów i kręgosłupa

Została u mnie zdiagnozowana hipermobilnosc stawów i kręgosłupa. Od dziecka miałam problemy ze stawami. Często trzeba było je nastawiać. Teraz mam 29 lat i ból stawów towarzyszy mi na codzień. Czy można to jakoś leczyć? Poza tym cierpię na dyskopatie ledzwiowo-krzyżowa i parę razy w roku leżę unieruchomiona w łóżku. Moje życie to ciągle uważnie na to by nie zrobić sobie krzywdy. Czy można coś z tym zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe.