Hiperpolaktynemia i niski poziom prolaktyny po lekach a starania o ciążę

Witam. Jakiś czas temu stwierdzono u mnie hiperprolaktynemię. Od kilku miesięcy też staram się zajść w ciąże.Ostatnie badanie prlaktyny wykazało 121(w zakresie od 5 do 23). Lekarz początkowo zalecił stosowanie bromergonu 1x 1 tab dziennie,teraz dawka wynosi już 3x 1. Prolaktyna w ciągu 3 mies spadła do 4.53. Nie wiem co o tym myśleć. Czy nie jest teraz natomiast zbyt niska by zajść w ciążę??Czy możliwe jest wyregulowanie tego hormonu tak by nie spadał zbyt wiele,ale i nie rósł po odstawieniu?

Aleksander Ropielewski

Zależne jest to od przyczyny hiperprolaktynemii. Zwykle udaje się ustalić poziom prolaktyny na prawidłowym poziomie. mam jednak za malo informacji dlatego nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie.