Hiperprolaktynemia a niepłodność

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyników moich i męża, czy mamy szanse na dziecko? TSH 1,7933 uIU/ml, N: 0,38-4,8; PRL 26,44 ng/ml, N: 1,9-25,0; PRL po 60 min > 200,0 ng/ml, N: 1,9-25,0. Nasienie - badanie ogólne: Objętość 2,0 [ml], N: 2-6 ml; pH 8,5, N: 7,5-8,5. Barwa szaro-biała. Całkowita ilość plemników 35,00 mln w 1 ml, N: 60-120 mln w 1 ml; w tym ruchliwych 60,00 [%], N: 60-90%. Ruch prawidłowy. Obecne plemniki z rozdętymi główkami. Uwagi: Obecne formy bezwiciowe. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam!

Wyniki Pani badań wskazują na hiperprolaktynemię, która wymaga leczenia. Konieczne jest ustalenie jej przyczyny i włączenie odpowiedniego leczenia, a po uzyskaniu normoprolaktynemii można będzie starać się o dziecko.

Wyniki badania ogólnego nasienia również nie są najlepsze, jednak nie przekreśla to szansy na poczęcie dziecka.

Pozdrawiam