Hiperprolaktynemia a płodność

Witam. Mam parę pytań 1. Czy jesli mężczyzna chorował na hiperprolaktynemie będzie płodny. 2. Czy taka duza ilość prolaktyny będzie uleczalna np. u mnie jest znaczy się było 734 ten wynik i tak skaczę czasem było 778, 1055 juz nie mówiąc o testach po 60 minutch i 120 minutach. A mi chodzi czy w tym przypadku u mnie to na dal jest a badania były robione 5 lat temu. Proszę o odpowiedź to bardzo ważne na moją przyszłość

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli prolaktyna jest w normie mozna zajść w ciążę mimo chorowania wcześniej na hiperprolaktynemię (i kobiety i mężczyźni), w zależności od przyczyny sa różne metody leczenia. Nie rozumie 2 części pytania? tzn jesli badania były robione 5 lat temu to proszę je powtórzyc i jeśli nadal jest wysoka prolaktyna udać się do lekarza by włączył leczenie.