Hiperprolaktynemia czynnościowa

Witam! Mam hiperprolaktynemię czynnościowa, biorę bromergon, teraz zaczęłam 4 opakowanie. Biorę po 1 tabletce przed snem. Staram się o dziecko, ale nic z tego nie wychodzi. Dodam, że mam mlekotok. Sprawdziłam wczoraj i on nadal jest. Czy powinnam zaprzestać dotykania brodawek w sytuacjach intymnych? I jeżeli tego nie będę robiła w jakim czasie może ta wydzielina zaniknąć? Proszę o porady, chcę się z tym uporać i jak najszybciej zajść w ciążę.

Witam serdecznie! Utrzymywanie się mlekotoku świadczy o stale utrzymującym się wysokim poziomie prolaktyny, która może, ale nie musi blokować owulację. Leczenie hiperprolaktynemii jest wielotygodniowe, czasem wielomiesięczne. Zwykle pierwsze próby odstawienia leku wykonuje się po 6 miesiącach leczenia. W obecnej sytuacji wskazane byłoby zatem zachowanie cierpliwości. Być może już za kilka tygodni poziom prolaktyny spadnie i znów zacznie występować u Pani owulacja. Stymulacja brodawek w czasie zbliżenia może zwiększać poziom hormonu, ale różnice nie powinny być na tyle istotne, by prowadzić do zaburzeń owulacji. Pozdrawiam