Hiperwentylacja jako efekt nerwicy

Jestem przebadany na płuca (spirometria, rentgen), mam zrobione ekg, echo serca, morfologię i przepływy krwi. Wszystko jest w normie. Od miesiąca mam nerwicę i jak zasypiam "włącza" mi się hiperwentylacja. Nie mogę usnąć. To mija jak wezmę hydroxyzinę 25 mg (lub 50 mg) zapisaną przez lekarza i ułożę się na lewym boku. Nerwica powstała prawdopobodobnie w wyniku efektu zatrucia przy malowaniu. Po tym miałem niewydolność w oddychaniu. Co zrobić, aby lepiej spać, czy to jest efekt tylko nerwicy?

Większość zaburzeń nerwicowych leczy się, stosując połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Same leki nie pomogą. Potrzebna jest też rzetelna diagnoza. "Nerwica" nie jest kategorią diagnostyczną. Istnieje wiele rodzjów zaburzeń nerwicowych. Polecam wizytę u specjalisty, który posiada kwalifikacje w zakresie psychoterapii.