Hipoechogeniczna ziarnista struktura miąższu obu płatów

Tarczyca Płat lewy 13x11x24mm płat prawy 15x14x32mm cieśń 4mm hipoechogeniczna ziarnista struktura miąszu obu płatów zmian ogniskowych nie wykazano w obu płatach rozległe zmiany bliznowate węzły chłonne niepowiększone -do lekarza jestem zarejestrowana na styczeń 2015r. JAKIE TO WYNIKI BADANIA? - DOBRE CZY ZŁE? Dziękuję Genia

Witam! Wynik badanie nie sugeruje jakichkolwiek zmian o charakterze złośliwym czy nowotworowym. Ziarnista, hypoechogeniczna struktura może pojawić się w przypadku autoimmunologicznego zapalenia tarczycy, a to bardzo często przebiega z jej niewydolnością. W związku z tym powinna Pani oznaczyć hormony świadczące o funkcji tarczycy (TSH, fT4, fT3).