Hipoechogenny węzeł chłonny ze słabo widoczną zatoką

Witam!!! W ostatnim badaniu usg węzłów chłonnych wykryto, że poniżej poniżej prawego kąta żuchwy widoczny jest hipoechogenny węzeł chłonny ze słabo widoczną zatoką 9/3 mm. I właśnie w tym miejscu odczuwam taki lekki ucisk tak jak by tam coś się wbiło!!! Tarczyca budowy prawidłowej, Węzły chłonne szyji są prawidłowej wielkości i budowie, niepowiększone. Co powinnam w takim przypadku zrobić???? O czym może świadczyć taki stan zapalny???

To raczej węzeł chłonny w odczynie zapalnym, niewielki i raczej nie podejrzany o przebudowę przerostową tym bardziej, że dający dolegliwości. Takie zapalnie zmienione węzły chłonne w tej okolicy pojawiają się zazwyczaj przy stanach zapalnych w zakresie jamy ustnej (np. dziąseł, zębodołów, gardła, migdałków, języka). Najlepiej w tej sprawie jeszcze skonsultować się z laryngologiem.