Hipogandyzm przysadki a stosowanie testosteronu Omnadren

Mam hipogandyzm przysadki, dostaje testosteron Omnadren. Poziom testosteronu wolnego mam 63% i jest w normie , zaś normalny jest cały czas niski 3,3,jest poniżej normy. o czym to świadczy?

Dzień dobry,

Świadczy to m.in. o poziomi białek wiążących. Za metaboliczną aktywność odpowiada testosteron wolny, nie związany z białkami. Jeśli czuje się Pan dobrze, nie ma Pan zmniejszonego libido i zaburzeń potencji, to nie ma powodu do niepokoju. Nie podał Pan po jakim czasie od zastrzyku mierzył Pan stężenie testosteronu. Wraz z upływem czasu stężenie testosteronu maleje. Zastrzyki z Omnadrenu podaje się zwykle co 3-4 tygodnie. W wyjątkowych przypadkach 1 iniekcja na dwa tygodnie. Wszystko zależy od stężenie testosteronu we krwi, oznaczanego najlepiej ok. 10 dni po injekcji.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz