Hipoglikemia reaktywna i Hashimoto

Witam mam stwierdzoną hipoglikemię reaktywną, Hashimoto - biorę letrox 100. Zlecono mi ostatnio badanie krzywej cukrowej i insuliny. Oto wyniki: cukier rano: 5,13 mmol/l, po 2 h: 1,49, po4h: 4,79, insulina rano: 12,55pU/ml, po2h: 5,9. Nie robiłam już po 4. Czy wyniki wskazują na IO po wskaźnik Homa wynosi 2,86. Lekarz zapisł mi glucophage 500 na noc. Czy to poprawi moje samopoczucie. Dziękuje za pomoc w ocenie wyników.

Aleksander Ropielewski

Taki wynik wskazuje na insulinooporność i włączenie metforminy było właściwym postępowaniem.