Hipogonadyzm a naświetlania przysadki

Cierpię na hipogonadyzm w wyniku naświetlań przysadki. Do tej pory brałem testosteron OMNADREN 250 co 3 tyg,. i prolongatum co 2 tyg. Jednak leczenie jest niestkuteczne, ponieważ testosteron nadal jest niski. Gdy dostaje dawki w postaci 1 ampułki np. w przypadku prolongatum 2 tyg, omnadrenu 3 tyg. Czuję się coraz gorzej, czy są jakieś inne preparaty które w przypadku tego schorzenia mogły by mi pomóc lepiej funkcjonować. Bez testosteronu jestem osłabiony i nie mam siły pracować. Dziękuję.

Witam Pana,

Jest preparat o nazwie Nebido, podaje się go domięśniowo co 10-14 tygodni, w razie potrzeby przerwy między iniekcjami można skrócić. Niestety jego dużą wadą jestcena. Ampułka leku kosztuje prawie 600 zł. Odradzałbym preparaty doustne z uwagi na niekorzystny wpływ na wątrobę przy dłuższym stosowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz