Hipokineza ściany bocznej, dolnej oraz tylnej w USG serca

Co oznacza w U.S.G.serca- Hipokineza sciany bocznej,dolnej oraz tylnej. EF 45%

Lek. Marta Gryszkiewicz

Są to zaburzenia ruchomości (kurczliwości) ścian serca - bocznej, dolnej i tylnej, najprawdopodobniej w konsekwencji przebytego zawału serca.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może świadczyć o przebytym/obecnym niedokrwieniu mięśnia sercowego, czasami odcinkowe zaburzenia kurczliwości występują też w kardiomiopatii.
Konieczna konsultacja z lekarzem i dalsza diagnostyka, jeśli badanie echokardiograficzne jest pierwszym i jedynym badaniem opisującym takie nieprawidłowości.
Pozdrawiam
M. Muzolf