Hipolibidemia a uzależnienie od pornografii

Moje pytanie skierowane jest odnośnie Hipolibidemii czy przyczynami moga byc : uzależnienie od pornografii, przesyt seksem, ?
ponad rok temu

Witam!
Obniżenie aktywności seksualnej czasowe lub długotrwałe - czyli hipolibidemia ,może, ale nie musi być skutkiem uzależnienia od pornografii. "Przesyt seksem" - to pojęcie bardzo ogólne i nie daje mi informacji o skali zjawiska. Są to różne pojęcia i powinny być rozpatrywane odzielnie. Poza tym, po czasowym obniżeniu aktywności możemy bez przeszkód podjąc taką samą aktywność seksualną - zależy to od naszej psychiki , potrzeb partnera i realizji ich w związku, zwłaszcza jeśli mamy chęć do realizacji naszych potrzeb.

Dzień dobry!
Tak, przyczyną zaniku zainteresowania seksem może być uzależnienie od pornografii. Sytuacja zazwyczaj jest jednak złożona, wiąże się także z wychowaniem w domu rodzinnym, predyspozycjami osobowościowymi (cechami osobowości, które sprzyjają powstawaniu niektórych zaburzeń), atmosferą panującą w związku itp. Zarówno hipolibidemia, jak i uzależnienie od seksu wymaga diagnostyki oraz terapii.
Pozdrawiam!