Histerie i płacz u 10-latki

Witam Mam córkę 10 letnia płacze lub inaczej histeryzuje non stop trzeba uważać , co się robi co się mówi gdyż zaraz jest płacz do tego stopnia , że się zanosi np. mówię z rana do łazienki zęby i już jest płacz odp. córki co zęby ? jeżeli nie powiem całym zdaniem umyj zęby ona tego nie wie lub udaje że nie wie, jest coraz gorzej. Proszę o poradę co robić

Witam,
Zwróć proszę uwagę na TON głosu, jakim mówisz do córki. Być może jest w nim coś niepokojącego (stres? nerwy? pośpiech?). Dzieci są niezmiernie wrażliwe na tego typu sygnały. Ponadto spróbuj mówić do córki pełnymi zdaniami i w sposób, który świadczy o miłości i szacunku (np. "Kochanie, chodź umyjemy ząbki").

Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza