Histeryczny płacz, brak apetytu i problemy ze snem u 15-miesięcznego dziecka

Nasz syn ma 15 m-cy. Od zawsze płakał gdy nie było nikogo w pobliżu. Gdy miał zostać u dziadków kończyło się to histerycznym płaczem. Adaptacja z nianią też przebiegała burzliwie (mial 7 m-cy), nawet po 5 m-ach syn robił rano awantury. Teraz poszedł do żłobka na 4 godz.- większość płacze,nie je,nie pije,ma problemy ze snem nawet po powrocie do domu. Mimo, ze codziennie widuje dziadków(odbierają go ze żłobka) nie można go z nimi zostawić bo przeraźliwie płacze. Czy powinniśmy się gdzieś zgłosić?

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć źródło w kwestiach zdrowotnych lub psychicznych. Warto wybrać się do lekarza pediatry, szczegółowo opisać co i kiedy dzieje się z dzieckiem, określić porę dnia, czy synek częściej płacze po posiłku czy przed, jak sypia, jaki ma apetyt, czy regularnie i prawidłowo się wypróżnia. Proszę także wykonać testy alergiczne oraz badania na obecność pasożytów.
Dodatkowo można zapisać się na konsultację psychologiczną do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Proszę jednak pamiętać, że najpierw należy wykluczyć ewentualne somatyczne przyczyny występujących u synka objawów. Jeśli synek uczęszcza do żłobka, proszę zapytać pod opiekę, której poradni podlega dana placówka. Dzieci nie uczęszczające do żadnej placówki edukacyjnej podlegają opiece poradni na zasadzie rejonizacji zależnej od miejsca zamieszkania. Opieka publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej jest bezpłatna. W trakcie pierwszej wizyty zostaniecie Państwo zapewne poproszeni o przybycie bez dziecka. Psycholog zbierze najpierw wywiad dotyczący niepokojących Państwa objawów,przebiegu rozwoju dziecka oraz sytuacji domowej. Na to spotkanie warto przynieść opinię ze żłobka. Im więcej źródeł informacji, tym większa szansa na odkrycie przyczyn zachowania Państwa syna.