Histopatologia po usunięciu brodawczaka z języczka

Usunęłam brodawczaka z języczka. Wynik histopatologiczny to potwierdził. Test hpv z gardła na wykrycie 35 typów jest ujemny, test z dróg rodnych również ujemny. Lekarz, który wykonał zabieg stwierdził, ze nie zawsze ma on podłoże hpv i może być spowodowany częstym drażnieniem gardła jak u mnie bezbolesnymi spływającymi zatokami. Natomiast inny lekarz powiedział, ze brodawczak zawsze jest połączony z hpv.Na wy.niku histopatologicznym napisane było tylko: brodawczak języczka.JAK SIĘ DO TEGO ODNIES

Magdalena Mroczek

Pochodzenie brodawczaków płaskonabłonkowych jamy ustnej nie jest ustalone. Nie potwierdza się jednoznacznie etiologii wirusowej.