HIV a seks oralny - czy mogło dojść do zarażenia?

Sześć miesięcy temu miałem kontakt seksulany z nieznaną kobietą. Był to kontakt oralny, gdzie ja byłem aktywny (seksu waginalnego nie było). Po paru tygodniach zaczęło mnie boleć gardło, czułem węzły chłonne, zaczeły się nocne poty. Pierwsze przypuszczenie, że to HIV i zaczął się ogromny stres. Wykonałem kilkanaście testów HIV Combo i Duo, ostatni tydzień temu w międzyczasie zrobiłem też HIV PCR-DNA wszystkie minusy. Wykonałem również dwa miesiące temu badanie subpopulacji limfocytów i się po prostu przeraziłem: Limfocyty 2,16G/L norma:0,9-5,0 Limfocyty T CD3+CD4+ 0,69G/L norma:0,42-1,5 Limfocyty T CD3+CD8+ 0,95G/L norma:0,17-1,95 Index CD4/CD8 0,7 norma:1,2-1,9 Limfocyty T CD3+ 1,69G/L norma: 0,67-2,38 Limfocyty T aktywowane CD3+ HLA-DR+ 0,39G/L norma:0,05-0,19 Limfocyty B CD19+ 0,3G/L norma: 0,01-0,52 Limfocyty NK CD3-CD56+ 0,09G/L norma:0,10-0,67. Takie samo badanie powtórzyłem po dwóch miesiącach i wyniki są takie same, na dodatek to samo badanie zrobiła żona i u niej wszystyko w normie oprócz według mnie: Limfocyty 1,27G/L norma:0,9-5,0 Limfocyty T CD3+CD4+ 0,70G/L norma:0,42-1,5 Limfocyty T CD3+CD8+ 0,19G/L norma:0,17-1,95 Index CD4/CD8 3,7 norma:1,2-1,9 jak widać mój index CD4/CD8 jest bardzo niski wręcz jak przy zakażeniu HIV, u żony znów ten index jest bardzo wysoki i obydwoje mamy według mnie stosunkowo niskie CD4. Proszę o jakąś radę czy powinienem HIV odpuścić i szukać przyczyn gdzie indziej (może to moja psychika, chociaż nigdzie nie doczytałem, że stres może powodować obniżenie indexu CD4/CD8), a jeżeli to ewentualnie u jakiego lekarza? Z góry dziękuję p.s. Od tych 6 miesięcy nieustannie boli mnie gardło i piecze język, od czasu do czasu czuję powiększone węzły chłonne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Seks oralny jest znacznie mniej ryzykownym rodzajem aktywności seksualnej, niż analny i waginalny, jednak nie jest pozbawiony ryzyka przeniesienia zakażenia HIV. Ryzyko jest największe dla strony „czynnej”, której błona śluzowa jamy ustnej ma kontakt z nasieniem męskim.
Testy wykonane przez Pana są bardzo wiarygodne, czułość badania Combo/duo wynosi praktycznie 100%. Test ten powinien być dodatni po maksymalnym okresie 12 tygodni. Z kolei materiał genetyczny wirusa HIV jest wykrywalny już po 11 dniach od zakażenia.
Wyniki badań subpopulacji limfocytów oprócz stosunku CD4/CD8 są prawidłowe, aczkolwiek na ich wartość mogą mieć wpływ także inne schorzenia.
Może Pan zwrócić się do specjalisty zajmującego się leczeniem chorób wenerycznych, który zbada Pana i oceni ewentualne objawy i w zależności od tego zaleci jakie będzie dalsze postępowanie. Warto wykluczyć inne choroby przenoszone drogą płciową, typu rzeżączka. Sytuacja stresowa, w której Pan się znalazł z pewnością nie wpływa na Pana korzystnie i celowe będzie wykluczenie pewnych schorzeń.
Pozdrawiam serdecznie
-->