HNCM, skoki ciśnienia, bóle w klatce piersiowej a stopień zagrożenia życia

Mam HNCM, przy tym coraz silniejsze bóle w sercu,skoki ciśnienia,jaki kol wiek wysiłek powoduje u mnie silny ból w sercu i nadciśnienie oraz uderzenie ciepła i zimne poty z głowy,Co to jest za choroba i czym to grozi,Lekarz domowy powiedział, że mam chore serce i zniszczone.Na jakim poziomie jest to dla mnie nie bezpieczne,czy ta choroba zagraża mojemu życiu-proszę o pomoc.Danuta

Witam! Cierpi Pani na kardiomiopatię przerostową - schorzenie polegające na często asymetrycznym przeroście mięśnia serowego. Może przyczyniać się do powstawania takich objawów jak duszność, kołatania serca, zawroty głowy i omdlenia. Jest również czynnikiem ryzyka nagłego zgonu sercowego. Osoby dotknięte tym schorzeniem bezwzględnie powinny znajdować się pod stałą opieką kardiologa, który wdroży odpowiednie leczenie.