Homeopatia w leczeniu dziecka autystycznego

Witam. Mój syn 4,5r ma Aspergera. Poczytałam na róznych forach że homeopatia znacznie poprawia funkcjonowanie dzieci autystycznych. Chciałbym spróbować umówić z jakimś homeopatą i próbować odtrucia po szczepiennego oraz odrobaczenia właśnie przez leki homeopatyczne. Proszę o informację czy dzięki temu rokowania dziecka są dobre jak taka metoda działa na dzieci autystyczne ? Bardzo chce pomóc dziecku ale ceny wizyt i leczenia mnie przerażają, ale jak mają pomóc to sie zdecydujemy.

Witam

Homeopatia nie jest uznawana jako tradycyjna metoda terapeutyczna w przypadku autyzmu. Jest zaliczana do metod niekonwencjonalnych. Oznacza to, że nie istnieją naukowe dowody potwierdzające jej skuteczność.
Pisze Pani o odtruciu poszczepiennym. Autyzm czy w przypadku Syna zespół Aspergera nie jest wywoływany przez szczepionki. Mogą one jednak zadziałać jako czynnik wyzwalający pewną podatność organizmu.
Negatywnie na funkcjonowanie może wpływać dieta, więc często zaleca się odstawienie cukru a także glutenu i kazeiny.
Ma Pani rację, że na forach pojawiają się wypowiedzi rodziców, którzy zachwalają homeopatię. Zawsze warto dopytać się wtedy czy równolegle jest stosowana u dziecka inna metoda terapeutyczna. Jeśli tak to powstaje automatycznie pytanie, co tak naprawdę zadziałało?
Osobiście uważam, że szkoda pieniędzy na tego typu działania. Jest to jednak tylko moje zdanie jako osoby postronnej, podparte również doświadczeniami terapeutycznymi.
Jako udowodnione metody poprawiające funkcjonowanie dziecka można rozważyć:
- terapię behawioralną
- terapię tzw. "metodą krakowska"
- integrację sensoryczną
- dogoterapię
- terapię zajęciową
Niektóre z tych nurtów współdziałają. Z drugiej strony czasami opierają się na zupełnie odmiennych doświadczeniach.
Proszę próbować, u każdego działa coś innego.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
W przypadku dzieci autystycznych najważniejsza jest systematycznie prowadzona terapia w wymiarze nawet do czterdziestu godzin tygodniowo. Terapia behawioralna, pedagogiczna uspawniająca funkcjonowanie dziecka w wielu obszarach. Logopeda, terapeuta SI i inne w zależności od potrzeb i możliwości realizacji. Terapie należy stosować stale i pracować tez z dzieckiem w domu.
Pozdrawiam AM