Homoseksualizm a wizyta u psychiatry

Witam. Jestem gejem. Czy moge to powiedziec dla psychiatry o tym? Czy moge sie spotkac z nietolerancja i odmowieniem leczenia lub krytyka? Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Pana orientacja seksualna to Pana prywatna sprawa. Jeśli jest taka potrzeba i jeśli chce Pan poruszyć ten temat z lekarzem psychiatrą można to oczywiście zrobić i lekarz ma obowiązek potraktować Pana profesjonalnie tak jak każdego klienta.
Proszę się nie obawiać.
Jeśli towarzyszą Panu jakieś obawy związane ze swoją orientacją seksualną można również skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Witam Pana,

Oczywiście, ze podczas wizyty u psychiatry nalezy wspomniec o Pana orientacji seksualnej. Nie wydaje mi się aby mógł sie Pan spotkać z jakąkolwiek nietolerancją z powodu orientacji seksualnej. Natomiast ukrywanie tego faktu moze zafałszować mozliwość postawienia właściwej diagnozy. Jesli uważa Pan jednak, ze Pana orientacja seksualna ma jakis zwiazek z objawami, z powodu których rozważa Pan wizytę u psychiatry, wtedy warto zdecydowaćsię na wizytę u psychiatry- seksuologa. Taka osoba będzie miała większe doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych u osób z nieheteroseksualną orientacją.

Pozdrawiam!