Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Homoseksualizm a wizyta u psychiatry

Witam. Jestem gejem. Czy moge to powiedziec dla psychiatry o tym? Czy moge sie spotkac z nietolerancja i odmowieniem leczenia lub krytyka? Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam,
Pana orientacja seksualna to Pana prywatna sprawa. Jeśli jest taka potrzeba i jeśli chce Pan poruszyć ten temat z lekarzem psychiatrą można to oczywiście zrobić i lekarz ma obowiązek potraktować Pana profesjonalnie tak jak każdego klienta.
Proszę się nie obawiać.
Jeśli towarzyszą Panu jakieś obawy związane ze swoją orientacją seksualną można również skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam

umów wizytę 0

Witam Pana,

Oczywiście, ze podczas wizyty u psychiatry nalezy wspomniec o Pana orientacji seksualnej. Nie wydaje mi się aby mógł sie Pan spotkać z jakąkolwiek nietolerancją z powodu orientacji seksualnej. Natomiast ukrywanie tego faktu moze zafałszować mozliwość postawienia właściwej diagnozy. Jesli uważa Pan jednak, ze Pana orientacja seksualna ma jakis zwiazek z objawami, z powodu których rozważa Pan wizytę u psychiatry, wtedy warto zdecydowaćsię na wizytę u psychiatry- seksuologa. Taka osoba będzie miała większe doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych u osób z nieheteroseksualną orientacją.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety