Hormonalna terapia zastępcza a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Stosujeod 2 miesiescy HTZ, pniewaz przez odchudzanie zanikł mi okres. Kochałam sie z chłopakiem tydzien przed okresem i on skończył we mnie. Czy jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciaży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Skoro wystąpiły wskazania do rozpoczęcia przyjmowania hormonalnej terapii to prawdopodobieństwo jest małe, ale wszystko zależy od tego, jaki był status hormonalny Pani osoby przed terapią. Powinna pani na kolejnej wizycie zadać to pytanie swojemu lekarzowi, gdyż on posiada więcej informacji o Pani i może lepiej określić prawdopodobieństwo ciąży przy lekach, które zastosował. Szczególnie w początkowej fazie terapii HTZ nie można ponad wszelką wątpliwość wykluczyć szansy na ciążę. Polecam także wykonanie testu ciążowego.