Hormony a dni plodne

Cztery miesiące temu odstawiłam hormony, czy to możliwe, że nie mam jeszcze dni płodnych?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Antykoncepcja hormonalna wybija organizm z jego naturalnej równowagi. Czas potrzebny do powrotu do hormonalnej równowagi jest sprawą indywidualną. Niektóre kobiety mają pierwszą owulację już w kilka dni po odstawieniu tabletek, inne potrzebują nawet kilku miesięcy. Jeżeli ma Pani regularne, nie za długie cykle (do 35 dni), to jest duża szansa, że występuje w nich również i owulacja, którą poprzedzają dni płodne.

Pozdrawiam serdecznie!