Kobieta , 30 lat

Cztery miesiące temu odstawiłam hormony, czy to możliwe, że nie mam jeszcze dni płodnych?

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Aneta Zwierzchowska 77
Lek. Aneta Zwierzchowska Stażysta/Rezydent, Warszawa Ochota
Edytuj odpowiedź

Witam!

Antykoncepcja hormonalna wybija organizm z jego naturalnej równowagi. Czas potrzebny do powrotu do hormonalnej równowagi jest sprawą indywidualną. Niektóre kobiety mają pierwszą owulację już w kilka dni po odstawieniu tabletek, inne potrzebują nawet kilku miesięcy. Jeżeli ma Pani regularne, nie za długie cykle (do 35 dni), to jest duża szansa, że występuje w nich również i owulacja, którą poprzedzają dni płodne.

Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ciąża – Dwie kreski na teście ciążowym potrafią uszczęśliwić niejedną kobietę, która stara się o dziecko. Jednak w pierwszych tygodniach ciąża może dać się we znaki: poranne mdłości, bóle głowy, wrażliwość na zapachy, zmienność nastrojów – to tylko niektóre z pierwszych objawów ciąży.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: