Hormony płciowe a nerwica lękowa

Witam, chciałam się Pana/Pani zapytać o wpływ kobiecych hormonów na nerwicę lękową. Na nerwicę choruję już trzeci rok, a ostatni okres jest dla mnie bardzo trudny, chodzę na terapię i przyjmuję leki, a mimo to muszę codziennie się zmagać z moimi lękami. Zauważyłam, że ataki paniki najczęściej występują przed i w trakcie miesiączki, wtedy trudniej jest mi nad nimi zapanować. Za tydzień mam wizytę u ginekologa, dodam że mam dobre wyniki krwi. Dziękuję za odpowiedź

Układ hormonalny może mieć wpływ zarówno na gospodarkę organizmu, a dalej subiektywne samopoczucie i odporność na stres, trudności. Być może dlatego gorzej sobie Pani radzi w okresie przed-menstruacyjnym.
Warto tez, żeby porozmawiała Pani o tym ze swoi lekarzem i psychoterapeutą. Będziecie to mogli razem przepracować i przyjrzeć się rzeczywistym powodom tych wahań.

Witam. Zamiast szukać odpowiedzi w internecie warto się skupić na psychotearpii gdzie trzeba czasu do rozwiązania problemów.
Magdalena Brabec