Hormony tarczycy wpływające na zanik miesiączki

Ginekolog zlecił mi wykonanie badań hormonów tarczycy, ale nie tylko tych standardowych czyli TSH, fT3 i fT4 ale w poszerzonym zakresie. Niestety nie określił dokładnie jakie to mają być hormony. Moim problemem jest brak miesiączki od dłuższego czasu. W związku z tym chciałabym zapytać jakie hormony tarczycy mogą mieć na to wpływ, żebym wiedziała w laboratorium o jakie badania poprosić?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli lekarz prowadzący nie określił jakie to proszę wykonać podane. Raczej lekarz endokrynolog zleca dodatkowe oznaczenia. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.