Hormony wzrostu a niski wzrost 11-latka

Mój wnuk ma lat 11 i 10 mies. ma wzrost 140 cm i waży 36 kg. Jego matka ma 162 cm, a ojciec 179 cm. Jestem matką ojca. Syn w jego wieku rósł szybciej. Jak przekonac rodziców, aby udali się do endokrynologa. Dziecko wyraznie odstaje od rówieśników. Pozdrawiam, oczekuję odpowiedzi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost dziecka znajduje się nieznacznie, ale poniżej normy dla wieku. Kontakt z pediatrą i w dalszej kolejności z endokrynologiem jest wskazany przede wszystkim dlatego, że im dziecko będzie starsze, tym wobec braku wczesnego leczenia (i ustalenia przyczyny niskiego wzrostu) leczenie będzie mniej skuteczne i droższe.