Horyzontalne pęknięcie łąkotki przyśrodkowej na całej długości
Wynik MRI kolana-Horyzontalne pekniecie łąkotki przysrodkowej na calej dlugosci,niewielkie pekniecie rogu tylnego łąkotki bocznej.Opinia lekarza z PL- nalezy operowac.Kolejne MRI w Norwegi i lekarz Mowi ze nie widzi zadnych nieprawidlowosci.Ból zaczal sie 3-4 miesiace temu a od miesiaca prawie wogóle nie boli.Czy jest mozliwe ze MRI(wykonane w odstepie miesiaca)sa tak rozne?Co z tym zrobic?Zasiegnąc opini kolejnego specjalisty?Czy jest mozliwe ze łąkota sama sie zrosła po takim okresie czasu?

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Pani,
Wynik rezonansu magnetycznego jest pomocny w decyzji ale tylko na jego podstawie nie można podjąć decyzji o zabiegu. Najważniejsze są objawy jakie Pan odczuwa. Jeżeli kolano boli, blokuje się, puchnie bądź ma ograniczoną ruchomość uszkodzenie łąkotki jest prawdopodobne. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak