Horyzontalne pęknięcie łąkotki przyśrodkowej na całej długości

Wynik MRI kolana-Horyzontalne pekniecie łąkotki przysrodkowej na calej dlugosci,niewielkie pekniecie rogu tylnego łąkotki bocznej.Opinia lekarza z PL- nalezy operowac.Kolejne MRI w Norwegi i lekarz Mowi ze nie widzi zadnych nieprawidlowosci.Ból zaczal sie 3-4 miesiace temu a od miesiaca prawie wogóle nie boli.Czy jest mozliwe ze MRI(wykonane w odstepie miesiaca)sa tak rozne?Co z tym zrobic?Zasiegnąc opini kolejnego specjalisty?Czy jest mozliwe ze łąkota sama sie zrosła po takim okresie czasu?

Szanowny Pani,
Wynik rezonansu magnetycznego jest pomocny w decyzji ale tylko na jego podstawie nie można podjąć decyzji o zabiegu. Najważniejsze są objawy jakie Pan odczuwa. Jeżeli kolano boli, blokuje się, puchnie bądź ma ograniczoną ruchomość uszkodzenie łąkotki jest prawdopodobne. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak