Huśtawka nastrojów i cięcie się

Witam. Zauważyłam, że coś złego dzieje się ze mną. Strasznie szybko wpadam w furię z błahych powodów. Potrafię się cieszyć, a za chwilę ogarnia mnie gniew i nienawiść, które zaraz przeradza się w załamanie i strasznego doła. Nie radzę sobie i wtedy zazwyczaj sięgam po nóż lub żyletkę i tnę swoje nadgarstki. Strasznie zamknęłam się w sobie. Nie radzę sobie już, nie wiem co mam robić. Potrzebuję pomocy, a w rodzicach nie mogę jej znaleźć. Nie potrafię zaufać ludziom, duszę to wszystko w sobie
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Musi Pani koniecznie udać się do psychologa lub psychiatry, który mógłby rozpoznać chorobę i zaproponować optymalne leczenie – leki i/lub wsparcie psychologiczne. Zachowania i reakcje, jakie Pani opisuje, mogą świadczyć o różnych problemach natury emocjonalnej, np. nerwicy, zaburzeniach osobowości (np. borderline), chorobie afektywnej dwubiegunowej. Łatwa irytacja, ataki gniewu, zmienność nastrojów, autoagresja, unikanie towarzystwa, samotnictwo, brak zaufania wobec innych to jednak mało specyficzne objawy, by móc stwierdzić, co konkretnie Pani dolega. Powyższe symptomy mogą być oznaką różnych problemów natury psychicznej. Zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry. Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Dziękuję Ci za zaufanie do Nas i że napisałaś.

Proszę nie czekaj i pozwolić sobie na potrzebną pomoc, w tej chwili, doraźnie:
- Skontaktować się informacyjnie z bezpłatnym Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, nr 116 111,
w przypadku gdy jesteś osobą niepełnoletnią, bo tak Cię zrozumiałam.
- Możesz również otrzymać wskazówki i potrzebną pomoc, dzwoniąc do Kryzysowego Telefonu Zaufania , nr 116 123.

Jeśli jesteś niepełnoletnia, poproś swoja Mamę, żeby umożliwiła Ci kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, gdzie w ramach NFZ-tu mogłabyś podjąć leczenie psychoterapeutyczne.

Zasługujesz na to, co piękne...

Życzę Ci zwyczajnej pomyslności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com