Huśtawka nastrojów po łyżeczkowaniu

Witam! Mam 22 lata i rocznego synka. 10 Lutego 2011 przeszłam zabieg łyżeczkowania po poronieniu, a niemal 1,5tyg. pózniej doszło do zbliżenia między mną, a partnerem ze skutkiem dojścia we mnie. Około 8 godzin później wydaje mi się, że dostałam dni płodnych. Dziś od łyżeczkowania mija około 3 tygodnie i 1,5 tygodnia od stosunku i odczuwam huśtawkę nastrojów, tak jak przy poronieniu. Czy to może oznaczać ciążę? Potwierdziłabym to zrobieniem sobie testu, lecz stracił on dla mnie wiarygodność dlatego, że nie potwierdził mojej drugiej ciąży, w której byłam. Proszę o odpowiedź.

Witam sedrecznie,
Owulacja po łyżeczkowaniu pojawia się zazwyczaj po upływie 2-4 tygodni. Istnieje możliwość, że mogło dojść do zapłodnienia. W tym wypadku test ciążowy nie będzie wiarygodny. Jest to związane z tym, że podwyższone stężenie beta hCG we krwi utrzymuje się od kilku dni do miesiąca po poronieniu. Zależy to od etapu ciąży, na którym doszło do poronienia. Dlatego potwierdzenie lub wykluczenie ciąży możliwe jest poprzez badanie ginekologiczne.
Pozdrawiam